Wywiad z Andrzejem Rybińskim - piosenkarzem, kompozytorem, gitarzystą.

  • 19.03.2019, 16:01 (aktualizacja 08.04.2019, 23:51)
Wywiad z Andrzejem Rybińskim - piosenkarzem, kompozytorem, gitarzystą. Fot. Katarzyna Rólka
Muzyka jest niezwykłą sztuką. Swoim pięknem urzeka każdego słuchającego i jest najsubtelniejszą formą przekazu. Trzeba podkreślić, że muzyka odgrywa dużą rolę w naszym życiu. I właśnie o niej rozmawiamy z wybitnym wokalistą polskiej sceny – Andrzejem Rybińskim, który z koncertem gościł w Płońsku.

Extra Płońsk: Jak  rozpoczęła się Pana przygoda z muzyką ?

Andrzej Rybiński: Muzyka jest w moim życiu od najmłodszych lat. Już jako dziecko występowałem w różnego rodzaju konkursach dla dzieci i młodzieży. Niektóre z nich wygrywałem i to był mój pierwszy krok w stronę szkoły muzycznej.

 

Extra Płońsk: Czym jest dla Pana  muzyka ?

Andrzej Rybiński: Muzyka jest całym moim życiem. Moją drogą i ucieczką. Nie wyobrażam sobie świata bez niej. Dzięki niej mogę spotykać  wielu cudownych ludzi tj. fanów, artystów i innych, których darzę ogromnym szacunkiem. Jestem ”jej” za to ogromnie wdzięczny.

 

Extra Płońsk: Jaka jest historia największego przeboju ,,Nie liczę godzin i lat” ?

Andrzej Rybiński: Ta piosenka powstała  w 15 min. podczas trasy koncertowej  w 1983r.  Zaśpiewałem ją na Festiwalu w Opolu w Koncercie Premier. Zdobyła wtedy jedną z głównych nagród, a publiczność szalała. Tak się zaczęło i trwa do dziś.

 

Extra Płońsk: Czy istnieje ,,złoty środek” na sukces ?

Andrzej Rybiński: Gdyby istniał taki złoty środek mielibyśmy rzeszę gwiazd i hitów, ludzi rewelacyjnie śpiewających i grających i do tego bardzo szczęśliwych. Jednak taki środek nie istnieje. Każdy człowiek to oddzielna historia i rzeczywistość.

 

Extra Płońsk: 8 marca wystąpił Pan przed płońską publicznością. Czy to była pierwsza wizyta w Płońsku ?

Andrzej Rybiński: Z tego co pamiętam, to chyba pierwsza. Było wspaniale ! Mam nadzieję, że za rok również będę  mógł spotkać  się  z wspaniałą płońską publicznością.

 

Extra Płońsk: Pana syn jest także uzdolniony muzycznie…?

Andrzej Rybiński: Mój syn Kacper jest zarówno wykształcony, jak i uzdolniony muzycznie. Posiada wspaniałą intuicję muzyczną, pięknie komponuje. Lubimy razem pracować, świetnie rozumiemy się na scenie. Kacper poza koncertami prowadzi własną działalność, jednak muzyka nigdy nie daje mu o sobie zapomnieć. Z tym się urodził.

 

Extra Płońsk: Jaka jest Pana dewiza i plany na przyszłość ?

Andrzej Rybiński: Moją dewizą jest nie mieć dewizy. Gdy robimy plany to ponoć ktoś na górze się z nas śmieje, więc nie robię szczególnych planów. Staram się być w zgodzie ze samym sobą, nie krzywdzić innych ludzi, kochać zwierzęta. Robić to co do mnie należy i być blisko z osobami, które kocham

 

Dziękuję za rozmowę

 

ROZMAWIAŁA KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe