Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Jońcu ma już 12 lat !

  • 17.03.2019, 18:17 (aktualizacja 22.03.2019, 18:50)
Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Jońcu ma już 12 lat !
W sobotę, 16 marca w jonieckim domu weselnym ,,Przy lesie", z okazji 12-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Joniec, odbył się koncert uświetniający tę okazję. Gościnnie wystąpiła Agnieszka Sztabnik-Baran, zaś gwiazdą wieczoru została Grażyna Brodzińska wraz z mężem- Damianem Damięckim.

Koncert otworzyło krótkie przemówienie m.in. wójta gminy Joniec - Marka Czerniakowskiego, który życzył  mieszkańcom samych pomyślności. Następnie głos zabrał kapelmistrz orkiestry - Benedykt Cezary Celian. Mówił on o powstaniu tejże muzycznej  formacji, którą prowadzi od 2007 roku, koncertując zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Po części oficjalnej, publiczność  mogła zacząć podziwiać  kunszt muzyczny członków  orkiestry. Na twarzach gości widniało wyraźne skupienie. Orkiestra wykonała głównie utwory  z kategorii muzyki filmowej oraz wszystkim znane piosenki z kreskówek Disneya. Zaprezentowali m.in. utwory takie jak: ,,Aladdin", ,,Skip to My Lou", ,,The barenecessitles".

Agnieszka Sztabnik-Baran, która zachwyciła widownię nieskazitelnie czystym, pięknym głosem, wraz z orkiestrą wykonała ,,Beauty and the Beast" oraz ,,My HeartWill Go On" z kultowego ,,Titanica", czym wzruszyła wielu słuchaczy.

Koncert uświetnił pokaz taneczny Mażoretek ,,Diament" z Płońska.

Następnie przyszedł czas  na mini recital Grażyny Brodzińskiej. Pełna wdzięku zaśpiewała m.in. polską wersję ,,Somewhereover the rainbow", ,,Sexappeal", ,,Usta milczą, dusza śpiewa". Podczas wykonywania utworu Eugeniusza Bodo , widownia nie mogła oderwać wzroku od śpiewaczki, która oczarowywała elegancją, temperamentem oraz poczuciem humoru. W międzyczasie popis aktorskiego komizmu dawał mąż diwy - Damian Damięcki, przedstawiając zabawne anegdoty ze swoich pobytów na działce w gminie Joniec, gdzie posiada domek.

Na zakończenie koncertu padło wiele słów podziękowań oraz czekał pyszny tort. Było to niezwykłe wydarzenie, zasłuchani goście z pewnością  miło spędzili wieczór, na co wskazywały owacje i promienne uśmiechy.

Tekst i fot. Natalia Skibińska

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe