Poloneza czas zacząć… Studniówki rozpoczęte

  • 20.01.2019, 16:06 (aktualizacja 25.01.2019, 00:51)
   Poloneza czas zacząć…   Studniówki rozpoczęte
W sobotę, 19 stycznia 2019 w sali ,, Marco” odbyła się studniówka sześciu klas z płońskiego Zespołu Szkół nr. 1 im. S.Staszica. Odliczanie do matury rozpoczęte.

                                    Poloneza czas zacząć…  

Już na wstępie uczniowie zaprezentowali część artystyczną.  Następnie studniówkę otworzyła dyrektor szkoły Marzanna Szacherska mówiąc m.in.  - ,,Wierzę, że dorośliście do tego by mierzyć się ze światem i swoimi marzeniami. Wiem, że poza konkretną wiedzą ogólnokształcącą, zawodową związaną z kierunkiem kształcenia uczyliśmy was kierowania się w życiu rozsądkiem, mądrością i poczuciem odpowiedzialności, podejmowania decyzji świadomych i odpowiedzialnych, dążenia do kompromisów, a niekiedy poświęcenia swoich racji w imię wyższych wartości, bo to wszystko będzie przydatne w dorosłym życiu. Symboliczne sto dni przed maturą to nie tylko wyczekiwana z radością studniówka, ale także dzwonek, który przypomina, że to ostateczny czas wytężonej pracy i twórczego wysiłku by egzamin maturalny zakończył się sukcesem. Życzę wam pomyślności, tradycyjnego połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi w wymarzonym kierunku”- można było usłyszeć.

Uczniowie złożyli podziękowania swoim wychowawcom: Małgorzacie Mucha, Piotrowi Żochowskiemu, Annie Fijałkowskiej, Małgorzacie Lelińskiej, Dagmarze Kawczyńskiej i Jolancie Najechalskiej. Słowa podziękowania skierowali także do zaproszonych gości wśród których byli: Wójt gminy Płońsk – Aleksander Jarosławski, Paweł Dychto (Starostwo Powiatowe), ks. Zbigniew Sajewski z kościoła św. M.M.Kolbego, Arkadiusz Barański (reprezentant Burmistrza).

Po wręczeniu kwiatów rozpoczął się polonez.  Brało  w nim udział sześć klas, które kończą w tym roku szkołę tj. 3LP, 3LW, 4TR, 4TŻ, 4TFS, 4TMT.

My także gratulujemy i życzymy tradycyjnego połamania piór na maturze.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe