Płońska gala Szlachetnej Paczki już za nami !

 • 16.01.2019, 21:18 (aktualizacja 10.02.2019, 23:41)
              Płońska gala Szlachetnej Paczki już za nami ! Katarzyna Rólka
W poniedziałkowy wieczór, 14 stycznia w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbyła się gala Szlachetnej Paczki. Było wiele wzruszeń, wspomnień i podziękowań.

Galę, która jest podsumowaniem wszystkich działań, rozpoczęli tanecznym akcentem  mali artyści z ,,Przedszkola pod Zielonym Listkiem”. Na uroczystości docenieni zostali Ci co swoją szczodrością serca angażowali się w projekt Szlachetnej Paczki.

Zebranych gości oraz wolontariuszy powitała liderka rejonu płońskiego  Anna Brzostek  mówiąc m.in. - ,,Płońska gala XVIII edycji Szlachetnej Paczki jest wspaniałą okazją do spotkania z osobami tworzącymi projekt, wspólnego świętowania, przeżycia po raz kolejny emocji towarzyszących podczas finału oraz odkrywania sensu bezinteresownej pomocy. Dzisiejsza uroczystość jest doskonałą okazją do promowania działań, których głównym przesłaniem jest służba na rzecz drugiego człowieka. Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają  rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc – konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi” – można było usłyszeć.

Wśród zaproszonych gości można było dostrzec m.in. Wójta Gminy Płońsk – Aleksandra Jarosławskiego, Annę Goliasz- reprezentującą Starostę Powiatu Płońskiego, Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej – Pawła Jakubowskiego, młodszego brygadiera – Andrzeja Głowackiego, Jolantę Łukasiak- Malicką – prezesa  zarządu Vistula Banku Spółdzielczego w Wyszogrodzie, Milenę Jakubiak i Joannę Bilińską – koordynatorów regionalnych projektu Szlachetna Paczka. strażaków OSP Siedlin i OSP Strachowo oraz wolontariuszy.

Liderka płońskiego rejonu Szlachetnej Paczki każdemu osobiście podziękowała  za zaangażowanie oraz  włożony trud przy realizacji projektu Szlachetna Paczka wręczając pamiątkowy dyplom. Ponadto słowa uznania skierowała w stronę Jolanty Marzęckiej - dyrektora płońskiego MCK-u  za pomoc w organizacji spotkań i szkoleń dla wolontariuszy.

Płońską galę Szlachetnej Paczki uatrakcyjniły swoim występem uczniowie ze Szkoły Muzyki i Tańca ,,Nutka” oraz LZA Płońsk. Po zakończeniu oficjalnej części, w sali wielofunkcyjnej odbył się dla wszystkich słodki poczęstunek.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

__1
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe