Spotkanie opłatkowe płońskich diabetyków

  • 12.12.2018, 14:10
  • Katarzyna Rólka
Spotkanie opłatkowe płońskich diabetyków fot. Katarzyna Rólka
We wtorek, 11 grudnia w internacie przy ZS1 w Płońsku, płońscy diabetycy zasiedli do wspólnej wigilii oraz przełamali się opłatkiem, który w tym roku zastąpiono chlebem.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Płońsku corocznie organizuje spotkania wigilijne dla swoich  członków. W tym roku, podobnie jak w minionym odbyło się ono w płońskim internacie przy Zespole Szkół nr 1 im. S.Staszica.

Wśród gości zaproszonych można było dostrzec: Burmistrza Płońska- Andrzeja Pietrasika, dyrektor ZS1– Marzannę Szacherską, ks. kanonika– Zbigniewa Sajewskiego z parafii M.M.Kolbe w Płońsku oraz Marię Zembrzuską – kierownika płońskiego MOPS-u.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się złożeniem życzeń świątecznych dla wszystkich członków przez prezes płońskich diabetyków- Lucynę Bogucką  oraz  przez zaproszonych gości. Następnie przyszedł czas na tradycyjny opłatek, który w tym roku zastąpiono chlebem. Odbyło się to w zmienionej formie. Bo tak naprawdę przełamanie się opłatkiem symbolizuje dzielenie się chlebem. To najlepsza okazja do wzmacniania więzi i przebaczania.

Podczas opłatkowego spotkania na stole  gościły typowo wigilijne potrawy oraz pyszne tradycyjne ciasta.  Zadbali  o to uczniowie płońskiego Zespołu Szkół nr1 – kl. III TŻ i III K pod  okiem opiekunów: Moniki Kon, Ewy Borowskiej, Agnieszki Pachli i Zenony Szostek.

Płońscy diabetycy spędzili ten dzień w świątecznym nastroju, bo spotkaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd.

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe