PŁOŃSKI FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI!

  • 10.12.2018, 10:06
  • Katarzyna Rólka
PŁOŃSKI  FINAŁ  SZLACHETNEJ  PACZKI! fot. Katarzyna Rólka
W dniach 8-9 grudnia odbył się w Polsce XVIII Finał Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. W Płońsku obyła to jego VIII edycja.

Podczas  finału, który odbył się w miniony weekend wiele rodzin otrzymało pomoc. Było wiele wzruszeń, ale szczęśliwych wzruszeń. Ta akcja zawsze gromadzi wielu ludzi, którzy służą pomocą, mają wielkie serca. Po finale życie wielu rodzin się zmienia.

W Płońsku, już pierwszego dnia do magazynu Szlachetnej Paczki usytuowanego na terenie Urzędu Gminy Płońsk, pierwsi darczyńcy pojawili się przed godz. 9.00. Z każdą godziną pojawiali się następni, a wolontariusze rozwozili paczki do rodzin.

W rozmowie z nami lider płońskiego rejonu Szlachetnej Paczki- Anna Brzostek powiedziała m.in.-,,Wolontariusze, których było 22 prowadzących rodziny oraz kilkoro wspomagających pracowali aktywnie do samego końca. Odwiedzali rodziny oraz sami zostali darczyńcami jednej z rodzin. Było wiele emocji. Zostało zakwalifikowanych 49 rodzin. Ponadto Płońsk był magazynem przyjacielskim dla rodzin z rejonu Sońska i Gołymina. Wolontariusze także  piekli ciasta na finał. Gorący posiłek zapewnili: Bar Retro, Trops i Maciejka, zaś słodkości: zakład cukierniczy Ka-Maj i cukiernia Zych. Upominki dla darczyńców ufundowały dzieci z płońskich szkół” – oraz nadmieniła, że w tegorocznym finale swoją pomoc w magazynie zaproponowała rodzina, która w ubiegłym roku otrzymała Szlachetną Paczkę.

W płońskim rejonie Szlachetnej Paczki w tym roku było wielu nowych wolontariuszy, dla których uczestnictwo w niej było czymś wielkim i ważnym.

- ,,Dla mnie jest to niesamowite uczucie. Te pierwsze emocje i wzruszenie, że tyle dobra można ludziom dać. Dzwoniła już rodzina, która rozpakowała prezenty, była wzruszona. Polepszamy ten świat” – powiedziała Asia, jedna z nowych wolontariuszek.

Podczas finału Szlachetnej Paczki rejonu Płońsk obecna była również koordynator regionalny województwa mazowieckiego – Milena Jakubiak. W trakcie tej szlachetnej akcji nie zabrakło: PSP z Płońska, OSP Strachowo, OSP Siedlin oraz płońskiej Jednostki Strzeleckiej.

Kolejny rok i ponownie wielka radość, niedowierzanie oraz łzy wzruszenia u obdarowanych. Dla wielu rodzin zaświeciła świąteczna gwiazdka.

 

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe