Rekolekcje Adwentowe w SP 3

  • 05.12.2018, 10:58
  • info za SP 3
Rekolekcje Adwentowe w SP 3 fot. SP nr 3
Tegoroczny „Adwentowy Dzień Rekolekcyjny” pod hasłem- „Miłość bliźniego” odbył się w SP nr 3 5 grudnia. Pomysłodawcą naszych adwentowych rozważań był proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio w Płońsku - Tomasz Markowicz. Każdy człowiek, który staje na drodze mojego życia, jest moim bliźnim i godnym miłości. Podstawą miłości bliźniego jest człowieczeństwo w każdym z nas, solidarność z każdym człowiekiem.

Bliźnim wobec drugiego jest ten, kto „okazuje mu miłosierdzie”, kto z miłością zbliża się do drugiego, kto z głębokim wzruszeniem pochyla się nad nim, kto mu współczuje w nieszczęściu, w niebezpieczeństwie, w potrzebie bo okazuje zainteresowanie, życzliwość , łaskawość i pomoc. Szybko odkryliśmy, że ciężka praca Straży Pożarnej, wolontariuszy, przedstawicieli Punktu Terapii Zajęciowej działającego pod patronatem Caritas Diecezji Płockiej, czy sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Miłosierdzia Bożego w Płocku ma wiele wspólnego z miłością bliźniego.

Nawiązując do tego, uczniowie klas 0- VIII, ubrani w białe bluzki i koszulki, na których widniały serca w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim i fioletowym, wyruszyli pod opieką nauczycieli  odkrywać miłość w drugim człowieku w obszarach przygotowanych na terenie szkoły. Były to: „Bliźni w niebezpieczeństwie”, „Bliźni w potrzebie”, „Bliźni to człowiek głodny miłości”, „Bliźni to Pan Bóg obecny w drugim człowieku”.

Szkolny „Adwentowy dzień rekolekcyjny”  oderwał uczniów  od szarej codzienności. Był czasem refleksji, integracji społeczności szkolnej, modlitwy, nauki,  wprawdzie nie szkolnych przedmiotów, ale miłości człowieka, czyli tego co powinno stanowić sens naszego życia. Dziś już wiemy, że w miłości bliźniego liczy się ostatecznie efektywnie okazana pomoc lub przynajmniej gotowość przyjścia z pomocą.

Finałem szkolnych rekolekcji adwentowych był koncert zespołu wokalno- muzycznego „Fratres”. Młodzi klerycy zachęcili wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania i radosnego przeżywania adwentu.

 

Info. SP3 Płońsk

 

 

 

info za SP 3

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe