Zapłacimy drożej za wywóz śmieci

  • 03.12.2018, 11:01
  • Sylwia Barcińska
Zapłacimy drożej za wywóz śmieci fot. Sylwia Barcińska Na zdjęciu prezes PGK Dariusz Matuszewski.
Rok 2019 przyniesie podniesienie podatków i opłat m.in. za wywóz śmieci na terenie miasta Płońsk. W czwartek, 29 listopada radni rady Miejskiej w Płońsku większością głosów przyjęli uchwałę o podniesieniu opłat za wywóz śmieci.

Do tej pory stawka miesięczna za śmieci segregowane wynosiła 11 zł miesięcznie na jednego mieszkańca, od stycznia będzie to już 13 zł. Natomiast za odpady zmieszane płaciliśmy 15 zł miesięcznie, teraz będzie to 18 zł. Podwyżki rzędu 2 i 3 złotych są niezauważalne w skali miesiąca. Jednak w skali roku dla kilkuosobowej rodziny oznacza to wyższe opłaty nawet o około 140 zł.

Uchwałę argumentowano większymi kosztami jakie ponosi PGK. System przy obecnych opłatach się nie bilansował. Jak tłumaczył na sesji miejskiej prezes PGK Dariusz Matuszewski – są to minimalne opłaty, aby spółka do wywozu śmieci nie musiała dopłacać, a w tej chwili tak się dzieje.

Za przyjęciem uchwały głosowali: Benedykt Nowakowski, Małgorzata Adamska Jasińska, Arkadiusz Barański, Aneta Jerzak, Leszek Kalkowski, Alina Braulińska, Andrzej Kwiatkowski, Agnieszka Piekarz, Mariusz Prusak, Antoni Rączkowski, Waldemar Senderski, Marzanna Stasiak, Henryk Zienkiewicz, Monika Zimnwoda. Przeciw byli: Ryszard Antoniewski, Marcin Kośmider, Małgorzata Kurzątkowska. Wstrzymali się do głosu: Agnieszka Gzylewska, Krzysztof Tucholski.

Sylwia Barcińska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe