Policja zobaczy to, co widzą kamery…

  • 28.11.2018, 20:43 (aktualizacja 24.04.2019, 10:04)
  • Sylwia Barcińska
Policja zobaczy to, co widzą kamery… fot. Sylwia Barcińska
We wtorek, 27 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Płońsku odbyła się konferencja prasowa dla lokalnych dziennikarzy poświęcona tematowi monitoringu miejskiego.

Miasto wraz z miejscową policją zawarło porozumienie dotyczące wykorzystania monitoringu miejskiego przez funkcjonariuszy policji. Na co dzień, monitoring obsługiwany jest przez Straż Miejską.

Od 25 listopada policjanci również mają całodobowy podgląd z ponad 30 kamer rozmieszczonych w różnych częściach Płońska. Dwa monitory zostały zamontowane na stanowisku kierowania, gdzie dyżurny ma podgląd przez całą dobę  na ulice naszego miasta.

Policja wcześniej korzystała z nagrań monitoringu, które często stanowiły  materiał dowodowy w postępowaniach np. w przypadku kolizji drogowych oraz aktów wandalizmu.

Jak mówił na spotkaniu komendant Straży Miejskiej Bogdan Lewandowski- strażnicy monitorowali co się dzieje na naszych ulicach do godziny 22.00, jednak to często w nocy dochodzi do niebezpiecznych wydarzeń, które na szczęście może utrwalić nagranie. Teraz policjanci, szczególnie w nocy, gdy strażnicy kończą służbę, będą na żywo śledzić co rejestrują kamery.

Jakość nagrań z kamer jest bardzo dobrej jakości, obraz można znacznie przybliżać, jest bardzo wyraźny. Jak podkreślał komendant policji insp. Jarosław Brzozowski, to podniesie bezpieczeństwo mieszkańców, będzie działać prewencyjnie, a także ułatwi pracę policjantom. Dla policji to bardzo skuteczne narzędzie do walki z przestępcami i wandalami.      

 

Sylwia Barcińska

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe