Wykład Michała Sobelmana, rzecznika Ambasady Izraela w Polsce dla UTW w Płońsku

  • 27.11.2018, 10:23
  • MCK Płońsk
Wykład Michała Sobelmana, rzecznika Ambasady Izraela w Polsce dla UTW w Płońsku   fot. MCK Płońsk
W sobotę, 24 listopada w sali wielofunkcyjnej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbył się otwarty wykład w ramach spotkań dla słuchaczy płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład nt. ,,70 lat Państwa Izrael” wygłosił Michał Sobelman, rzecznik prasowy Ambasady Izraela w Polsce, historyk, publicysta. Wykład otworzyli Burmistrz Płońska- Andrzej Pietrasik i Jolanta Marzęcka – dyrektor płońskiego MCK-u.

Michał Sobelman- od 1993 roku rzecznik prasowy Ambasady Izraela w Polsce, historyk, publicysta, scenarzysta filmów dokumentalnych, tłumacz współczesnej literatury hebrajskiej, sztuk teatralnych oraz monografii historycznych na język polski, a także monografii historycznych na język hebrajski. Urodzony (1953) w Sosnowcu. W 1969 roku wyemigrował do Izraela, gdzie ukończył historię i slawistykę na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W latach 1981-1992 był pracownikiem naukowym tej uczelni, a w latach 1986-1992 współpracownikiem Instytutu  Yad Vashem w Jerozolimie.   

Wykład dla płońskiego UTW odbył się w ramach II Festiwalu Kultury Żydowskiej w mieście Ben Guriona.

 

Info. MCK Płońsk

MCK Płońsk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe