Uczniowie płońskiej ,,czwórki” na wystawie bajek w MBP

  • 19.11.2018, 13:16
Uczniowie płońskiej ,,czwórki” na wystawie bajek w MBP
W piątek, 16 listopada uczniowie klasy 2 a ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku wraz z wychowawczynią Anną Gębarowską odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

Korzystając z zaproszenia obejrzeli wystawę bajek z autorskiej kolekcji Muzeum Lalek w Pilźnie pt. „Polskie Legendy” oraz wzięły udział w spotkaniu, które poprowadziła dyrektor biblioteki p. Bożena Kaliściak. Ekspozycja zaaranżowana w formie teatrzyków marionetkowych wzbudziła wśród dzieci duże zainteresowanie. Zobaczyły wiele eksponatów pochodzących z przypowieści i baśni polskich, takich jak: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Syrence Warszawskiej”, „Skąd się wzięła nazwa miasta Toruń?”, „O Świętej Kindze”, „Legenda o Smoku Wawelskim”, „O Łodzi”, „O biesach i czadach”, „O diable, który strzegł Bramy Wyżynnej”, „O Białej i Czarnej Wisełce” oraz „O Śpiących Rycerzach w Tatrach”. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowiadania o legendach. Niespodzianką dla nich było wysłuchanie tekstu legend „O Białej i Czarnej Wisełce” oraz „Piast Kołodziej”, które wspólnie przeczytały p. B.Kaliściak i A.Gębarowska. 

Magia teatrzyków marionetkowych udzieliła się każdemu dziecku. Próbowały więc swoich sił jako aktorzy i animatorzy lalek. Podczas spotkania p. Małgorzata Fryszkiewicz zaproponowała dzieciom wiele książek  z legendami, które bardzo je zaciekawiły. To było  niezapomniane spotkanie.

 


Info za SP4 Płońsk

 

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe