Dla 100-letniej Niepodległej - uroczyście w płońskim Domu Dziecka

  • 09.11.2018, 14:06 (aktualizacja 10.11.2018, 14:18)
  • Katarzyna Rólka
 Dla 100-letniej Niepodległej - uroczyście w płońskim Domu Dziecka fot. zbiory Domu Dziecka
W środę, 7 listopada w płońskim Domu Dziecka odbył się Patriotyczny Wieczór pod hasłem „Dla 100-letniej Niepodległej”. Był podsumowaniem dotychczasowych działań.

Wszystkie placówki świętują setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Jest to czas wspomnień o tych co się do niej przyczynili, czyli bohaterskich czynów Polaków.

Ten wyjątkowy jubileusz Niepodległej postanowił uczcić Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Płońsku organizując wieczór patriotyczny pod hasłem ,,Dla 100-letniej Niepodległej”.

W rozmowie z nami wicedyrektor placówki Małgorzata Knaf powiedziała : - „W sposób bardziej nietypowy, niż zwykle chcieliśmy utrwalić naszym dzieciom informacje i poszerzyć wiedzę na temat odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wieczór rozpoczęliśmy wspólnie odśpiewaniem hymnu państwowego. Pozostała część spotkania zorganizowana była  w formie quizów, konkursów, zabaw i gier o tematyce związanej oczywiście z symbolami naszego kraju i odzyskaniem niepodległości. Mimo poważnego tematu zabawa była przednia. Otaczały nas wspaniałe dekoracje utrzymane w barwach narodowych, nawet nasz bufet był biało-czerwony. Było cudownie, dziękuję wszystkim pracownikom i dzieciom za ogromny wkład pracy w zorganizowanie imprezy”.

W patriotycznym wieczorze wzięli udział również wychowankowie z fili Domu Dziecka w Załuskach. Wszyscy miło go spędzili, ten niezwykły czas, któremu towarzyszył klimat patriotyzmu.

 

Katarzyna Rólka

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe