‘Trójka’ upamiętniła stulecie Niepodległości

  • 08.11.2018, 11:01
  • info za SP 3
‘Trójka’ upamiętniła stulecie Niepodległości fot. SP nr 3
W środę, 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się akademia upamiętniająca stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgromadzeni uczniowie poznali metody walki Polaków o wolność i zachowanie swojej tożsamości narodowej. Delegacja uczniów wraz z dyrektor szkoły i nauczycielem historii złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym 60 rocznicę odrodzenia naszej Ojczyzny znajdującym się na dziedzińcu szkoły.

Po wspólnym odśpiewaniu przez społeczność szkolną szkolny pieśni legionowych odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Patriotycznej. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas IV-VIII. Recytowali wiersze m. in. „O mamo, otrzyj łzy”, „Tu mówi Warszawa!” oraz śpiewali nostalgiczne piosenki, np. „Dziewczyna z granatem”, „Warszawo ma” czy modlitwę „Ojczyzno ma”. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli języka polskiego i muzyki oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego wyłoniła zwycięzców: Dawida Szczepańskiego z kl. 7a, Aleksandrę Zubę z kl. 8b i Matyldę Łukasiewicz z kl. 6a. Podczas apelu zaprezentował się chór szkolny, wykonując wzruszające pieśni patriotyczne.

Mali artyści otrzymali nagrody i dyplomy wręczone przez dyrektor placówki, przedstawicieli Komisji Konkursowej oraz nauczyciela historii.

info za SP 3
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe