Gra escape room w sochocińskiej Bibliotece

  • 7.11.2018, 10:44 (aktualizacja 07.11.2018 11:45)
  • Katarzyna Rólka
Gra escape room w sochocińskiej Bibliotece
W poniedziałek, 5 listopada w sochocińskiej Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia grupowe dla trzecioklasistów z miejscowej szkoły, którą była popularna gra escape room.

Escape room to gra wymagająca przede wszystkim współpracy, ale także myślenia, kojarzenia faktów, spostrzegawczości i nieco sprytu. Ta forma rozrywki dostarcza jej uczestnikom mnóstwo przyjemności i emocji.

W Sochocinie, zadaniem dzieci było w ciągu 60 sekund odnaleźć klucz do biblioteki, lecz aby to uczynić musiały rozwiązać wcześniej przygotowane zagadki. Wszystko odbywało się w atmosferze super zabawy. Poprzez właśnie tego typu grę jaką jest escape room udało się jej uczestników zabrać w podróż pełną zagadek.

 - ,,Jako dyrektor biblioteki zależy mi bardzo na promocji czytelnictwa szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Nie od dziś wiadomo iż doskonałą formą nauki i przyswajania wiedzy jest zabawa. Zabawa jest w naturze dzieci i dlatego organizowane przez nas lekcje biblioteczne  i warsztaty z dziećmi zawsze zawierają element zabawy. Warsztaty escape room w naszej bibliotece doskonale wpisują się w ideę naszej biblioteki czyli otwartość, kreatywność. Chcemy aby dzieci dobrze  się u nas czuły i miło wspominały ten pobyt, co w efekcie powoduje, że powracają do nas z rodzicami. Tematy zagadek w escape room dotyczyły literatury dziecięcej, ważna jest tu wiedza, logiczne myślenie, bystrość, ale też pokazanie, że działając w grupie świetnie się uzupełniamy’’ – powiedziała nam dyrektor gminnej książnicy w Sochocinie Renata Krawczyk.

Warsztaty  w Sochocinie  poprowadziła Anna Wysocka z biblioteki w Piasecznie w ramach wygranej w konkursie ,,Re-Animuj się” w którym biblioteka sochocińska była laureatem.

Katarzyna Rólka

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe