Wielka gala w raciąskim Centrum Kultury

  • 29.10.2018, 09:45
  • Katarzyna Rólka
Wielka gala w raciąskim Centrum Kultury fot. Katarzyna Rólka
W piątek, 26 października w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego odbyła się gala 60–lecia placówki. W ten uroczysty dzień odbyło się także wręczenie statuetek, podziękowań i medali okolicznościowych.

Piątek, 26 października na stałe zapisze się w historii MCKSiR w Raciążu. Tego dnia odbyła się uroczysta gala Miejskiego Centrum Kultury z udziałem zaproszonych gości.

Zgromadziła ona wielu samorządowców, dawnych dyrektorów, pracowników i współpracowników raciąskiego Domu Kultury. Jako pierwszy na mównicy wystąpił Burmistrz Raciąża – Mariusz Godlewski, który niezwykle wspiera rozwój kultury.

Następnie zebranych przywitał dyrektor MCKSiR – Artur Adamski, który powiedział m.in. - ,, Dom Kultury to nie tylko mury, to ludzie którzy go tworzą i wspierają. Dlatego pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszego Domu Kultury. Dziękuję wszystkim dyrektorom oraz pracownikom, którzy obecnie oraz na przestrzeni lat tworzyli  i rozwijali nasz Dom Kultury. Dziękuję wszystkim współpracownikom, prezesom, członkom klubu i stowarzyszeń, które mają siedzibę w MCKSiR oraz korzystają z naszych zasobów. Dziękuję wszystkim partnerom oraz sponsorom, dzięki którym nasza oferta może  rozwijać się i być coraz bogatsza. Dziękuję także mieszkańcom za to, że tak chętnie i licznie korzystają z naszej oferty. Każdy z Państwa, każdy z was dołożył swoją cegiełkę do rozwoju naszego Domu, Domu Kultury. Trzeba też sobie uczciwie powiedzieć, że nawet najlepsza ekipa, tryskająca pomysłami, nie zrobi nic, bez wsparcia władz miasta! Dziękuję radzie miejskiej za wsparcie. Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi Miasta Mariuszowi Godlewskiemu za osobiste zaangażowanie w rozwój naszego Domu Kultury, który osobiście angażuje się w realizowane projekty i dzięki, któremu możliwe było sfinansowanie wszystkich zmian, które zaszły na przestrzeni ostatnich lat” – można było usłyszeć.

Nie zabrakło także prezentacji multimedialnej dotyczącej MCKSiR im. R. Kaczorowskiego. Raciąski Dom Kultury rozpoczął działalność 14 września 1958 roku, a budynek placówki wybudowano kosztem jednego miliona złotych. W styczniu 1973 roku rozszerzono działalność domu kultury na całą gminę Raciąż. Pojawiło się wiele działów. W 2008 roku rozszerzono działalność placówki o rekreację i sport. Natomiast 2018 rok to gruntowna termomodernizacja budynku MCKSiR. Od rozpoczęcia działalności placówka miała 10 dyrektorów. Od grudnia 2013 do chwili obecnej dyrektorem jest Artur Adamski. Placówka trzykrotnie zmieniała nazwę. W 1973 roku na Miejski i Gminny Dom Kultury, w 1993 roku na Miejskie Centrum Kultury i w 2008 roku na Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu i pod tą nazwą funkcjonuje do dzisiaj.

W trakcie piątkowej uroczystości odbyło się wręczenie podziękowań i statuetek , a otrzymali je m.in. Julia Pitera – europoseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Stolpa – Starosta Powiatu Płońskiego, Mariusz Godlewski – Burmistrz Raciąża, Artur Adamski – dyrektor raciąskiego MCKSiR, Paweł Obermeyer – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Andrzej Staniszewski – przewodniczący Rady Miasta, Paweł Chrzanowski – radny Rady Miasta Raciąż, ks. Wiesław Kosiński – proboszcz parafii św. Wojciecha w Raciążu i wielu innych zaproszonych gości.

Prestiżowy medal Pro Masovia przyznał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik dla raciąskiego MCKSiR za działalność w zakresie kultury. Medalami okolicznościowymi uhonorowani zostali przybyli goście.

Po części oficjalnej odbył się koncert Edyty Szewczyk z zespołem, a po nim był pyszny tort jubileuszowy. Odbył się również  bankiet oraz można było wpisać się do księgi pamiątkowej. Galę prowadziły: Nina Matczak i Anna Mika.

Tak doniosła uroczystość jaką był jubileusz 60- lecia MCKSiR w Raciążu była wielkim wydarzeniem kulturalnym, zostanie uwieczniona w kronikach i pozostanie na długo w pamięci wszystkich zaproszonych.

 

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe