9. Finał Szlachetnej Paczki w Płońsku

  • 13.12.2020, 20:11 (aktualizacja 23.12.2020, 15:45)
 9. Finał Szlachetnej Paczki w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
W dniach 12-13 grudnia odbył się finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku była to już dziewiąta edycja. Dla niejednej rodziny zaświeciła prawdziwa gwiazdka i popłynęły łzy szczęścia.

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce.  Już dawno temu zadomowiła się w Płońsku i została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców. Przekonać się o tym można za każdym razem, gdy nadchodzi finał akcji.  To naprawdę magiczny ,,Weekend cudów”. A pandemia w tym roku odbiła się przecież na życiu wielu rodzin.

Duży wkład pracy podczas finału, włożyli wolontariusze, którzy od wczesnych godzin rannych,  pracowali  w  magazynie  znajdującym się w  sali konferencyjnej  przy Urzędzie Gminy w Płońsku. To tu trafiały paczki przygotowane przez darczyńców dla potrzebujących rodzin oraz osób samotnych.

Samochody z prezentami dotarły w sobotę i niedzielę do bardzo wielu rodzin.

A jak przebiegała edycja Szlachetnej Paczki w Płońsku? O to zapytaliśmy jej liderkę- Gabrielę Brzezińską: -  ,,Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki jest inna niż zwykle, ze względu na aktualną sytuację pandemiczną. Mimo to, zespół 23 wolontariuszy Rejonu Płońsk, zachowując zasady bezpieczeństwa, dotarł do 40 rodzin w potrzebie. Wszystkie opublikowane przez nas rodziny znalazły swoich darczyńców. W tym roku część rodzin z obawy przed spotkaniem, zamiast standardowej wizyty wolontariusza uzyskało możliwość odbycia spotkania w formie rozmowy telefonicznej. Praca wolontariuszy przebiega podobnie jak w latach ubiegłych, jednak podczas spotkań z rodziną pamiętaliśmy o maseczkach, o zachowaniu bezpiecznej odległości i o dezynfekowaniu rąk przed i po spotkaniu. W przypadku magazynu zastosowaliśmy oznaczenia przypominające o dezynfekcji, częstym myciu rąk i zachowaniu bezpiecznej odległości, które ułatwią nam bezpieczne przeprowadzenie finału. Przy wejściu do magazynu obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dezynfekcja rąk” - podsumowała nasza rozmówczyni.

Wizyty u rodzin to są największe emocje. Tego pandemia koronawirusa nie zmieni. Trudny czas, czas strachu, mimo to były osoby, które zebrały się i chciały działać dla innych.

Pierwszego dnia tzw. ,,Weekendu cudów” , wolontariusze także  mieli niespodziankę, bo w płońskim magazynie odwiedził ich … nie kto inny, jak Mikołaj ze słodkościami.

Swoją pomoc w transporcie dla Rejonu Płońsk zaoferowały jednostki z OSP Siedlin, OSP Dzierzążnia, OSP Strachowo, OSP Czerwińsk n/Wisłą oraz jednostka PSP z Płońska.

To był weekend z niezliczoną ilością emocji, wzruszeń oraz łez.

 

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. KATARZYNA  RÓLKA

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe