Statuetki ,,Płońskich Wież" i ,,Złotych Kłosów" rozdane.

  • 21.01.2020, 15:22 (aktualizacja 31.01.2020, 18:47)
Statuetki ,,Płońskich Wież" i ,,Złotych Kłosów" rozdane. Fot. Katarzyna Rólka
W poniedziałek, 20 stycznia w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyła się gala wręczenia ,,Płońskich Wież” i ,,Złotych Kłosów”. Te niezwykle cenne nagrody otrzymały osoby, które działają aktywnie na rzecz Płońska oraz gminy Płońsk.

Płońska gala rozdania ,,Płońskich wież” to już czwarta edycja tak doniosłej uroczystości, zaś ,,Złotych Kłosów” – druga. Podczas poniedziałkowego wieczoru laureatom zostały wręczone statuetki „Płońskich Wież” i „Złotych Kłosów”, które zaprojektował i wykonał artysta plastyk Marek Zalewski. „Płońskie Wieże” i „Złote Kłosy”, a  symbolizują one dążenie do celu, pokonywanie barier, szukanie nowatorskich rozwiązań i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Poniedziałkowa gala w płońskim MCK-u wypełniona była po ,,brzegi”, a prowadzili ją Marzena Kunicka – dyrektor MCK oraz Filip Przedpełski – rzecznik UM w Płońsku

Jako pierwsi zebranych gości powitali : burmistrz Płońska – Andrzej Pietrasik i wójt Gminy Płońsk – Aleksander Jarosławski.

Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik w swoim wystąpieniu powiedział m.in. - ,,Spotykamy się już po raz czwarty, w roku Jubileuszu 30-lecia samorządu terytorialnego. Cieszę się, że nagrody, które ustanowiliśmy wpisały się w miejski i gminny kalendarz wydarzeń. Płońska Gala staje się wydarzeniem obejmującym swym zasięgiem coraz większy obszar ziemi płońskiej. W pierwszych trzech edycjach „Płońskimi Wieżami” nagrodziliśmy osoby, które na przestrzeni lat odnosiły sukcesy i przyczyniły się do budowania pozytywnego wizerunku Płońska. Z tego powodu trzy pierwsze edycje miały charakter podsumowujący. W gronie tegorocznych laureatów są również osoby, które od lat mogą pochwalić się swoją pracą i znakomitymi wynikami, ale są też laureaci, będący dopiero na początku swojej kariery, dla których ubiegły 2019 rok był rokiem największych, dotychczasowych sukcesów. (…) Lista laureatów świadczy też o tym, że „Płońskie Wieże” to nagrody powszechne – przyznawane osobom bez względu na ich wiek. Kapituła Nagrody „Płońskie Wieże” wprowadziła w tym roku nową kategorię – ,,Człowiek z pasją”. Dzięki temu będziemy mogli wyróżnić te osoby lub organizacje, których działalność nie mieściła się w dotychczasowych kategoriach – ludzi oryginalnych i wyjątkowych” – można było słyszeć. 

 

Laureatami ,,Płońskich wież” w poszczególnych kategoriach uhonorowani zostali:

Gospodarka i ekologia: Robert Krysiak (Krysiak Polska),  Andrzej Liberek (Liberpol)

Człowiek z pasją: Adam Derdzikowski

Społecznik roku: Lucyna Bogucka

Kultura i sztuka: Marzena Rutkowska, Edyta Gałecka, Aleksandra Zuba

Sport: Damian Trzaska

Zasłużony dla Płońska: Jacek Malicki

 

Laureatami ,,Złotego Kłosa” w poszczególnych kategoriach uhonorowani zostali:

Gospodarka i Ekologia: Leszek Sekulski

Kultura i Sztuka: Hanna Mikołajczyk, Łucja Brzeska, Marzena Kunicka

Społecznik Roku: Stefan Grąbczewski, Teresa Giżyńska, Paweł Jakubowski

Człowiek z pasją: Jerzy Andrzej Borowski, Brygida Gawryszewska, Zbigniew Szostak

Szczególne zasługi dla Gminy: Adam Struzik

 

Po części oficjalnej odbył się koncert Danuty Stankiewicz, a po nim oczywiście bankiet na którym nie zabrakło wyśmienitego tortu. Organizatorami IV edycji płońskiej gali był Urząd Miasta w Płońsku, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku przy współpracy Gminy Płońsk.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe