III Senioralia w Płońsku

  • 24.08.2019, 18:04 (aktualizacja 09.09.2019, 12:44)
III Senioralia w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
W sobotę, 24 sierpnia w Płońsku odbyły się III Senioralia. W części artystycznej zaprezentowali się płońscy seniorzy z Klubu ,,Senior+”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Płońsk, zaś medialny gazeta Extra-Płońsk.

Ta słoneczna sobota była pełna emocji i wrażeń. Płońskie III Senioralia zgromadziły licznie publiczność, były występy artystyczne i wspólna zabawa taneczna przy rytmach zespołu ,,Na Luzie”.

Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie osób w wieku 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazywanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał.

Już na początku imprezy w sali kinowej płońskiego MCK-u muzycznym akcentem zebranych powitali: Marzena Kunicka – dyrektor placówki i Karol Pisarski wykonując utwór ,, Życia mała garść”.

Tego dnia sala kinowa w płońskim MCK-u wypełniona była ,,po brzegi”. Seniorzy bawili się znakomicie.

Zaproszonych gości przywitał   Janusz Rosiak,  przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów, która zawiązała się 31 stycznia 2017 roku .  Na Senioraliach można było dostrzec m.in. Elżbietę Wiśniewską – starostę powiatu płońskiego, Dariusza Żelasko – przewodniczącego Rady Powiatu, Krystynę Marszał-Jankowską – dyrektora wydziału polityki społecznej UM reprezentującą Burmistrza Płońska, Ewę Sokólską reprezentującą posła RP Macieja Wąsika, Henryka Zienkiewicza– przewodniczącego Rady Miejskiej, Marka Pilch.

Życie po 60-tce może być aktywne i twórcze. A płońskie Senioralia były doskonałą okazją gdzie  zaprezentowali się poetycko i wokalnie  seniorzy z płońskiego Klubu ,,Senior + ”. Nie zabrakło popisów tanecznych w wykonaniu:  p. Joli i p. Edwarda, którzy zebrali gromkie brawa.

O wypowiedź poprosiliśmy Iwonę Budziszewską (instruktora terapii ) - ,,Nasz Klub „ Senior+” wzbogacił się o kolejne kółka zainteresowań i są to: kółko ogrodnicze oraz kółko plastyczne. Pod okiem pana Wacława Graczyka seniorzy mieli okazję poznać tajniki ogrodnictwa. Nasz „mistrz”  jest również świetnym stolarzem.  Natomiast panie: Stanisława Rólka i Jolanta Dobrzyńska to osoby o niepowtarzalnej osobowości artystyczno- plastycznej. Od tych pań uczymy się malarstwa przez duże  „M”. W ciągłym rozkwicie jest kółko teatralne  i  posiadamy  także własny chór. Klub „ Senior+” jest zawsze otwarty na nowe pomysły ” -  zakończyła nasza rozmówczyni.

 Senioralia to sens tego co seniorzy przeżywają i odczuwają. Wspólna rozrywka, zabawa i biesiada pokazała radość starszych osób. W sobotę na seniorów czekał także ciepły poczęstunek oraz pyszny tort, który ufundował Dariusz Żelasko – przewodniczący Rady Powiatu.

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe