VIII Jarmark Nowomiejski - od przeszłości do teraźniejszości

  • 24.06.2019, 09:06 (aktualizacja 20.07.2019, 12:08)
VIII Jarmark Nowomiejski - od przeszłości do teraźniejszości Fot. Katarzyna Rólka Koncert Danuty Stankiewicz, obok Wójt Gminy Nowe Miasto - S.Zalewski
Cyklicznie od ośmiu lat nad zalewem organizowany jest Jarmark Nowomiejski – od przeszłości do teraźniejszości. Tegoroczne jego hasło brzmiało ,,Piosenka jest dobra na wszystko…” Patronat medialny nad imprezą objęła gazeta Extra-Płońsk.

W niedzielę, 23 czerwca odbył się VIII Jarmark Nowomiejski. Jest to wydarzenie kulturalne, które nie tylko przyciąga  publiczność, ale również wpisało się na stałe do kalendarza nowomiejskiego. Jak corocznie są koncerty oraz występy artystyczne.

Tegoroczny jarmark oficjalnie otworzył  o godz.16.00 Wójt Gminy Nowe Miasto – Sławomir Zalewski.

Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Nowym Mieście. Po nich przyszedł czas na występ młodzieży z nowomiejskiego Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej, w następnej kolejności zaprezentowały się solistki z GOK-u w Nowym Mieście oraz zespól ,,Warto Żyć” z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Na jarmarku nowomiejskim nie zabrakło koncertów z udziałem takich gwiazd jak: Danuty Stankiewicz, Piotra Kwiatkowskiego czy Mateusza Mijala.

Program przewidywał także zabawę z zespołem AVTIVE i przy muzyce tanecznej z DJ YAGGI.

Ponadto jak corocznie jarmarkowi towarzyszyły kramy i stoiska wystawowe. Atrakcją była prezentacja Grupy Motocyklowej ,,Czarne Bociany” oraz inne dla najmłodszych, wśród których był park rozrywki, zabawy i konkursy, szczudlarze.

Imprezę poprowadził  niezastąpiony Janusz Prokopczyk – dyrektor miejscowego GOK-u. Organizatorem VIII Jarmarku Nowomiejskiego była Gmina Nowe Miasto, zaś wykonawcą Gminny Ośrodek Kultury.

 

TEKST I FOT. KATARZYNA RÓLKA

Więcej w najbliższym nr. Extra-Płońsk (2 lipca)

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe