Zakończenie roku szkolnego w płońskiej SP2

  • 19.06.2019, 19:58 (aktualizacja 24.06.2019, 18:06)
Zakończenie roku szkolnego w płońskiej SP2 Fot. zbiory SP2
Środa, 19 czerwca to dzień zakończenia roku szkolnego 2018/2019 we wszystkich polskich szkołach. W płońskiej „Dwójce” najpierw mieli swoją uroczystość uczniowie klas 0-4, potem 5-8. Młodsze klasy zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta Płońsk, Andrzej Pietrasik i dziekan Ks. Zbigniew Sajewski, a starszym towarzyszyli Pani wiceburmistrz Teresa Kozera i ks. Radosław Dąbrowski. Oczywiście na obu spotkaniach nie zabrakło też przewodniczącego Rady Rodziców, pana Jarosława Chylińskiego i innych rodziców. Najważniejszymi jednak w tym dniu osobami byli uczniowie wraz ze swymi wychowawcami i nauczycielami.

W krótkim przemówieniu pani dyrektor Bożena Dzitowska omówiła najważniejsze sukcesy szkoły, wyraziła uznanie za całoroczny trud sumiennej pracy, udział w licznych konkursach i zawodach oraz złożyła  serdeczne gratulacje tym, którzy wyróżnili się w nauce, sporcie czy działalności wolontariackiej. Zabierający głos goście życzyli uczniom udanego wypoczynku, beztroskich i bezpiecznie spędzonych wakacji, a absolwentom śmiałego i odważnego realizowania swoich zamierzeń i planów.

W dowód uznania za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie wręczono wyróżniającym się uczniom nagrody książkowe, a licznie reprezentowanej przez ósmoklasistów grupie tanecznej – statuetki.

Podniosły nastrój towarzyszył przekazaniu przez absolwentów sztandaru uczniom klas siódmych oraz ślubowaniu ósmoklasistów. Uroczystość uświetnił krótki artystyczny program pożegnalny. Wzruszające słowa podziękowania za wychowawczy trud i przekazywanie wiedzy skierowali przedstawiciele ósmoklasistów do dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców. Ich zaś w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali siódmoklasiści. Widowiskowo wypadł występ taneczny mażoretek, a podziw i powszechny aplauz zaskarbiła sobie para młodych tancerzy. W radosny wakacyjny rytm wprowadziła wszystkich grupa taneczna, która dała piękny popis swoich umiejętności, po raz ostatni w takim składzie. Łzy wzruszenia towarzyszyły pożegnaniu tancerzy ze swoją opiekunką.

Ostatnim punktem uroczystości były spotkania wszystkich klas z wychowawcami, w czasie których nastąpiło wręczenie świadectw i wszelkich dyplomów za osiągnięcia szkolne.

Wakacje rozpoczęte!

Info. za SP2 Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe