Ślubowanie i pasowanie pierwszaków w SP1 w Płońsku

  • 23.10.2018, 11:47
  • Katarzyna Rólka
Ślubowanie i pasowanie pierwszaków w SP1 w Płońsku
W piątek, 19 października do grona społeczności szkolnej wstąpiły pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku. Przyjęły ślubowanie i pasowanie na ucznia. Spotkanie ze szkołą rozpoczęła też ,,zerówka”.

Pierwsze kroki w szkole są najważniejsze. Ale najważniejsze pozostaje ślubowanie i oczywiście pasowanie na ucznia. Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie podstawowej z wielka niecierpliwością czeka na ten najważniejszy moment.

W piątek, 19 października o godz. 10.00 odbyła się uroczysta ceremonia ślubowania i pasowania 42 pierwszaków z dwóch pierwszych klas – IA i IB w płońskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Ten dzień świętowała także ,,zerówka”  rozpoczynając spotkanie ze szkołą.

 Zebraną społeczność szkolną przywitała dyrektor placówki – Joanna Szczepańska. Wśród gości zaproszonych na tę szczególną okazję byli m.in.: Burmistrz Płońska- Andrzej Pietrasik, Wiceburmistrz- Teresa Kozera, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku- Bożena Kaliściak, kierownik Biblioteki Pedagogicznej- Renata Grabowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej- Jarosław Chyliński, ks. kanonik- Edmund Makowski, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Płońsku-  Robert Malinowski, Piotr Koper z płońskiego Banku Spółdzielczego.

Na ten dzień dzieci przygotowały program artystyczny śpiewając:  ,,Szkoło jak się masz”, ,,Wesoło nam”, ,,Pierwszaczek”, ,,Kolorowe kredki”, ,,W drodze do szkoły”. Najważniejszym momentem było jednak pasowanie na ucznia. Dzieci pasowała symbolicznym ołówkiem dyrektor placówki wraz z Burmistrzem Płońska, przyjmując tym samym pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły. To był  szczególnie ważny i uroczysty dzień dla dzieci jaki i dla ich rodzin, który zapamiętają na długo.

 

Katarzyna Rólka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe