Marta Gorczyńska zdobyła brązowy medal!

• 28.08.2018, 10:22 (aktualizacja 28.08.2018 12:36)
  • info za Durasan Płońsk
Marta Gorczyńska zdobyła brązowy medal! fot. Zbiory klubu MKS DURASAN Płońsk
Udany weekend lekkoatletów MKS Durasan Płońsk 25 sierpnia 2018 roku w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km w kategorii U-20 i U-23 . Podczas tej imprezy juniorka MKS Durasan Płońsk Marta Gorczyńska trenowana przez Andrzeja Chylińskiego zdobyła brązowy medal uzyskując czas 2.18.41,który jest nowym rekordem klubu.

W Toruniu natomiast odbył się memoriał Grzegorza Duneckiego, w którym wystąpiło 10 reprezentantów Polski z Mistrzostw Europy w Berlinie. Podczas tych zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS Durasan Płońsk z grupy trenera Zbigniewa Majewskiego.

Damian Trzaska wygrał główną konkurencję memoriałową w kategorii U-20 – trójbój sprinterski, który składał się z biegów na 60 metrów, 100 metrów i 200 metrów. W biegach tych uzyskał wyniki : 60 m -7.19 , 100 m -11.19 i 200 m - 22.52.

W kategorii seniorów i młodzieżowców trójbój sprinterski wygrali reprezentanci Polski z Mistrzostw Europy w Berlinie: Dominik Kopeć i Dariusz Kowaluk. Na wyniki w biegach sprinterskich niekorzystny wpływ miał przeciwny wiatr.

Drugie zwycięstwo dla MKS Durasan Płońsk odniosła Julia Chodkowska, odnosząc zdecydowane zwycięstwo w biegu memoriałowym dla dzieci ( rocznik 2005 i młodsi) na dystansie 600m.

W kategorii młodzików U-16 i juniorów młodszych U-18 miejsca na podium wywalczyła jeszcze trójka zawodników: Julia Kwasiborska - drugie miejsce w biegu na 100m - 13.25 i trzecie w biegu na 200 m – 27.37; Maria Olszewska - trzecie miejsce w skoku w dal – 4.79 i Adam Kacprzak – trzecie miejsce w skoku w dal – 6.02.

Bardzo ambitnie pobiegł również młodzik Kamil Błaszczyk, który w biegu na 600 m pomimo przewrócenia się na 30 m przed metą, zajął czwarte miejsce z czasem - 1.36. 97. W skoku w dal juniorek 6 miejsce zajęła Maria Krystkiewicz – 4.61.