Wszystkiego najlepszego dla płońskich biegaczy

  • 5.12.2017, 09:45
  • Piotr Pszczółkowski
Wszystkiego najlepszego dla płońskich biegaczy
Klub Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku (po reaktywacji) obchodzi pięciolecie istnienia. W obecnej formie istnieje od 15 grudnia 2012 r. Tego właśnie dnia na płońskiej Hali Sportowej spotkało się 17 osób – biegaczy, którzy postanowili reaktywować istniejący w latach 2004-2008 klub.

- Zawiązaliśmy Stowarzyszenie, wystąpiliśmy do Starostwa o wpis do ewidencji klubów sportowych, opracowaliśmy statut, wybraliśmy Zarząd (Andrzej Świercz – prezes, Anna Chyczewska – sekretarz, Marek Dzięgielewski – skarbnik, Bożena Sękowska – członek, Jan Opałka – członek) oraz komisję rewizyjną. Mimo iż w latach 2009 – 2012 klub formalnie nie istniał, jego byli członkowie startowali w barwach KB Im P. Sękowskiego. Obecnie mamy 40 aktywnych klubowiczów. I skład zarządu się trochę zmienił. Ania ustąpiła miejsce Marcie Michalak, Marek - Ani Bugajewskiej, Janek - Jurkowi Michalakowi. Bożena i ja zachowaliśmy swoje funkcje - Andrzej Świercz – czytamy na profilu Facebook Klubu.

Jubileuszowe spotkanie klubowiczów w płońskim MCK było również okazją do wstępnego podsumowania sezonu. A jest się czym poszczycić.

- W tym roku, jak na razie, w 180. startach przebiegliśmy 5.106 km! Najlepszy sezon w swojej 15-letniej karierze odnotował Marek Dzięgielewski. W lipcu tego roku wszedł w kategorię M-55. Został w tym czasie trzykrotnym Mistrzem Europy, pobił cztery rekordy Polski i dorzucił do tego dwa Mistrzostwo Świata! I to wszystko w niewiele ponad miesiąc... Brawo Mistrzu! Ponadto Jan Opałka - ostoja naszego Klubu obchodzi właśnie 20-lecie biegania! 556 biegów, w tym 76 maratonów robi wrażenie! - czytamy dalej.

Wszystkim klubowiczom życzymy kolejnych wspaniałych jubileuszy i wielu sukcesów oraz satysfakcji z realizacji swojej biegowej pasji.

fot. Zdjęcie pochodzi z profilu FB – Klubu 

Piotr Pszczółkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe