W gminie Sochocin zakończono akcję zbierania eternitu

  • 1.12.2017, 11:48
W gminie Sochocin zakończono akcję zbierania eternitu
W gminie Sochocin zakończono akcję zbierania eternitu, który zawiera rakotwórczy azbest. Łącznie projektem objęto w tym roku 39 gospodarstw. Z terenu gminy odebrano blisko 83 tony niebezpiecznego dla zdrowia azbestu.

Celem akcji „Demontaż, odbiór, transport i utylizacja wyrobów zawierających azbest” było wyeliminowanie szkodliwego wpływu rakotwórczego azbestu. Koszt prac wyniósł ponad 30,5 tys. zł. Projekt współfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w łącznej kwocie 26 077,00 zł, co stanowiło 85% całości zadania.

Nabór wniosków o dofinansowanie do usunięcia wyrobów azbestowych ze swoich nieruchomości będzie prowadzony corocznie. Następne nabory będą prowadzone w grudniu każdego roku poprzedzającego rok realizacji zadania tzn. wnioskodawca, który zamierza skorzystać z dofinansowania w roku np. 2018, składa wniosek w grudniu roku 2017.

Dofinansowanie obejmuje pokrycie kosztów kwalifikowanych do każdej tony unieszkodliwionych lub zabezpieczonych odpadów zawierających azbest. Dofinansowaniem nie są objęte koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.

INFO ZA UG SOCHOCIN

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe