III Turniej klas policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płonsku

  • 29.11.2017, 10:31
  • KPP PŁOŃSK
III Turniej klas policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płonsku fot.KPP PŁOŃSK
W miniony poniedziałek, już po raz trzeci, drużyny z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku i Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku rywalizowały o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku. W tym roku w turnieju wzięli udział przedstawiciele klas II i III. Zwyciężyli uczniowie z klasy III LP z płońskiej szkoły.
III Turniej Klas Policyjnych o puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku odbył się w poniedziałek, 27 listopada w  ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. W zmaganiach wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny, w których składzie, tak jak w latach ubiegłych, musiała być przynajmniej jedna dziewczyna. Organizatorem turnieju od trzech lat jest Starosta Płoński i Komendant Powiatowy Policji w Płońsku przy udziale dyrektorów szkół, których uczniowie biorą udział w turnieju.

W tegorocznym, III Turnieju, uczestnicy przystąpili do czterech konkurencji. Najpierw uczniowie musieli rozwiązać test z zakresu wiedzy o Policji i problematyki policyjnej, składający się z 40 pytań. Następnie przystąpili do testu umiejętności strzeleckich. Każdy z uczestników oddawał jeden kontrolny i trzy punktowane strzały z karabinku do paintballa, strzelając do tarczy oddalonej o 10 metrów. Ta konkurencja odbyła się dzięki przychylności i wsparciu strażaków z OSP w Płońsku. Trzecim wyzwaniem dla uczestników turnieju był praktyczny test z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda drużyna losowała konkretne zadanie i musiała wyjaśnić, a także zaprezentować sposób w jaki powinno udzielić się pomocy poszkodowanym. Konkurencję przygotowali i przeprowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KPPSP W Płońsku. Ostatnim wyzwaniem dla adeptów sztuki policyjnej był test sprawności fizycznej – tor przeszkód, na którym liczyła się szybkość, zwinność i prawidłowy sposób wykonania poszczególnych jego elementów.

Rywalizacja drużyn była wyrównana. Najlepszą drużyną okazała się być reprezentacja z klasy III LP z Zs nr 1 w Płońsku w składzie: Olga Myczko, Emil Giszcz, Piotr Nowakowski.  Uczniowie zdobyli w sumie 328 punktów. Do nich trafił puchar za zajęcie I miejsca. Zgodnie z regulaminem turnieju zwycięski puchar jest pucharem przechodnim z zastrzeżeniem, że gdy trzy lata z rzędu zostanie zdobyty przez uczniów tej samej szkoły, tam pozostanie.  Od trzech lat w turnieju zwyciężali uczniowie z ZS nr 1 w Płońsku, dlatego puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku został na stałe w szkole przy ul. Sienkiewicza. Drugie miejsce w turnieju, z wynikiem zaledwie o 3 punkty niższym, zajęła drużyna z  klasy II LP z tej samej szkoły, w składzie: Patrycja Dziergowska, Dawid Machowski, Dominik Parulski. Najlepszym zawodnikiem turnieju, z największą zdobytą liczbą punktów w klasyfikacji generalnej został Piotr Nowakowski z klasy  III LP z płońskiej szkoły.  

Nagrody dla uczestników turnieju ufundował organizator – Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego turnieju serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

KPP PŁOŃSK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe