Jednej nocy stracili dorobek życia! Rodzina z Bogucina wiosną planuje odbudować dom

  • 28.11.2017, 12:37
Jednej nocy stracili dorobek życia! Rodzina z Bogucina wiosną planuje odbudować dom
Takiego doświadczenia życiowego nie życzy się najgorszemu wrogowi... 6-osobowa rodzina z Bogucina w nocy 22 listopada musiała w pośpiechu uciekać z płonącego domu. Nie zdążyli zabrać nic. Uciekli w ostatniej chwili – nikt nie odniósł obrażeń ciała. Ale życie toczy się dalej i należy wrócić do normalności…

W nocy 22 listopada około godz.3.40 wybuchł pożar w drewnianym domu jednorodzinnym w miejscowości Bogucin (gm.Raciąż). Na miejscu akcję gaśniczą prowadziło 6 zastępów Straży Pożarnej. W budynku mieszkała 6-osobowa rodzina – dziadkowie, rodzice oraz dwójka małych dzieci w wieku 4 i 7 lat. Obecnie znaleźli oni schronienie u członków rodziny. Przyczyny tragedii nie są znane, możliwe scenariusze wydarzeń bada policja.

 

Wrócić do normalności…                  

Pożar zabrał im dom i wszystko na co zapracowali, jednak nie zabrał im rodziny i przyjaciół, którzy od razu zaczęli organizować pomoc. Bardzo przydatny okazał się Internet, Facebook i lokalne media. Anna Borzykowska koordynator zbiórki na rzecz rodziny zamieściła apel na swoim profilu Facebookowym. - Uwaga!!! Kochani zwracam się do Was z wielką prośbą. Dziś nad ranem spłonął dom rodziców mojego męża. Nikomu nic się nie stało, ale rodzina straciła cały dobytek życia, zostało im tylko to w czym byli ubrani. Wraz z teściami mieszkała też córka z mężem i dwójką małych dzieci(…) – pisała kilka godzin po pożarze pani Anna. W pierwszej kolejności apelowała o ubrania dla całej rodziny. Jeszcze tego samego dnia ludzie dobrego serca przekazali tyle paczek z ubraniami, że wystarczy ich dla wszystkich członków rodziny. Jak mówiła w rozmowie z naszą redakcją pani Anna  - zbiórka ubrań przeszła ich oczekiwania.

 

Dom trzeba szybko odbudować

Jak się dowiadujemy, strata dobytku jest tym dotkliwsza, iż rodzina niedawno przeprowadziła remont domu  - Dzieciaki miały swój pokoik i zabawki – miejsce, w którym czuły się bezpiecznie, a teraz wszyscy zostali z niczym. Dzieci straciły swoje ukochane pluszaki, książki itp., a w szczególności poczucie bezpieczeństwa, zaś cała rodzina pamiątki i wszystkie pieniądze, które zainwestowała. Zostały im tylko zgliszcza i wspomnienia. – informuje koordynatorka akcji pomocowej.

Życie musi toczyć się dalej. Dom trzeba odbudować, zbliża się zima… Strażacy ocenili, iż dom zupełnie nie nadaje się już do zamieszkania. Rodzina planuje zacząć odbudowę wiosną. Ale na to potrzeba znacznych funduszy. Bardzo przydały by się materiały budowlane w każdej możliwej ilości.

Aktualnie rodzinie brakuje rzeczy codziennego użytku. Potrzebne są kosmetyki  zarówno dla dorosłych jak i dzieci, chemia gospodarcza, artykuły szkolne dla dzieci, sztućce, talerze, garnki- rzeczy potrzebne do kuchni, małe AGD np. żelazko, suszarka do ubrań, suszarka do włosów, deska do prasowania, rzeczy codziennego użytku bez, których ciężko funkcjonować. Jeżeli macie takie sprzęty w domu i nie używacie już ich, przekażcie je rodzinie z Bogucina. Kontakt w sprawie transportu rzeczy możecie nawiązać z koordynatorką Anną Borzykowska na Facebooku.

Tutaj można wpłacać pieniądze

Równie ważne co dary rzeczowe są po prostu pieniądze. Fundacja Odzyskać Radość udostępniła swój numer konta, na który wpłacać można środki na rzecz rodziny. W tytule przelewu należy wpisać "Pomoc dla rodziny z Bogucina". Bank Zachodni WBK, numer konta: 08 1090 2604 0000 0001 3264 1538 . Fundacja Odzyskać Radość, Bogurzyn 87,06-521 Wiśniewo

Uruchomiono także zbiórkę „Odbudowa domu po pożarze” na stronie zrzutka.pl. Akcję znajdziecie pod linkiem https://zrzutka.pl/rpzwdv. Póki co zarejestrowano zaledwie kilka wpłat. Liczymy na Waszą pomoc i mobilizację. Czytelnicy, już niejednokrotnie pokazaliście, że wasze serca i portfele nie są zamknięte na miliony kłódek…

 

Sylwia Sobótka

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe