„Wspomnień czar - lata 60, 70 i 80...”

  • 28.11.2017, 10:32
  • Katarzyna Rólka
„Wspomnień czar - lata 60, 70 i 80...” K. Rólka
W środę, 22 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jońcu odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Patronem honorowym konkursu był Starosta Powiatu Płońskiego – Andrzej Stolpa.

„Wspomnień czar - lata 60, 70 i 80...” , to hasło przewodnie tegorocznego konkursu w SOSW w Jońcu. Jego uczestnicy zaprezentowali repertuar polskich piosenek sprzed lat.

Zebranych przywitał dyrektor placówki Jerzy Michalak: - Z roku na rok organizowany przez naszą placówkę Konkurs Piosenki Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej cieszy się coraz większym powodzeniem. Optymizmem napawa nas widok radosnych uczestników. Myślę, że wszyscy występujący oraz ich opiekunowie mogą czuć się usatysfakcjonowani. O wysokiej randze organizowanego przez nas konkursu świadczyć może, obecność przedstawicieli władz samorządowych, a wśród nich: Starosty Powiatu Płońskiego Andrzeja Stolpy, wicestarosty - Anny Dumińskiej-Kierskiej oraz Wójta Gminy Joniec Marka Czerniakowskiego.

Następnie odbyło się uroczyste oficjalne otwarcie VII Powiatowego Konkursu Piosenki Dzieci i Młodzieży w Jońcu przez władze powiatowe.

Komisja konkursowa w składzie: Iwona Leszczyńska (przewodnicząca), Agnieszka Witulska i Renata Baczul oceniała prezentacje pod kątem: doboru repertuaru, interpretacji wokalno-scenicznej, warsztatu, poczucia rytmu, siły głosu oraz pomysłowość w doborze strojów adekwatnie do mody z lat 60,70 i 80 – tych.

Po prezentacji konkursowej odbyły się także występy zaproszonych gości. Pierwszym był półfinalista programu „Mam talent” - Igor Chipovsky, jako drugi wystąpił płoński zespół „Romanca” z repertuarem cygańskim.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce - Kamil Grabowski, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku

2 miejsce - Iwona Łukaszewicz, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Płońsku

3 miejsce - Dawid Kołupajło, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu

4 miejsce - Adrian Werle, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku

5 miejsce - Paulina Sadzyńska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu

6 miejsce - Szkoła Podstawowa Specjalna „Odzyskać Radość” Kraszewo-Czubaki

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia, wszyscy zostali nagrodzeni upominkami. Prowadzącymi konkurs były Honorata Bielska i Katarzyna Szuper, a oprawę muzyczną zapewnił Piotr Jezierski.

 

Katarzyna Rólka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe