W Płońsku na lodowisko jeszcze poczekamy…

  • 27.11.2017, 10:25
W Płońsku na lodowisko jeszcze poczekamy…
W wielu miastach Polski lodowiska już zostały otwarte dla fanów jazdy na łyżwach. W Płońsku, jak już wiadomo na lodowisko jeszcze poczekamy. To pewne – nie pojeździmy na Mikołajki… Dlaczego?

Temat płońskiego lodowiska i ewentualnego terminu inauguracji sezonu 2017/2018 poruszyła na ostatniej sesji miejskiej, 23 listopada radna Agnieszka Piekarz.

- Kiedy powstanie lodowisko? Czy znane są wstępne terminy? Zdajemy sobie sprawę, że wpływ ma na to pogoda, nie mniej jednak jakieś plany MCSiR już pewnie ma... 6 grudnia są Mikołajki. W ubiegłym roku była ku temu odpowiednia temperatura powietrza, a mimo to, uroczystej inauguracji  lodowiska nie było. Stąd moje pytanie czy w tym roku jesteśmy przygotowani? – pytała radna Samorządnych.

W trakcie interpelacji radnych na sesji nie był obecny dyrektor MCSiR Waldemar Kunicki. Poprosiliśmy go o wypowiedź telefoniczną.

W rozmowie telefonicznej w poniedziałek, 27 listopada dyrektor Waldemar Kunicki mówił naszej redakcji wprost: – Lodowisko nie będzie czynne na Mikołajki. Aby to było możliwe potrzebna jest odpowiednio niska temperatura przez kilka dni i nocy oraz brak opadów deszczu, które rozpuszczają lód. Prognozy pogody póki co nie wskazują na to, aby miała przyjść fala chociażby lekkich mrozów utrzymujących się kilka dni. Nie da się wytworzyć pierwszej tafli przy tej temperaturze. Późniejsze utrzymanie tafli jest zdecydowanie łatwiejsze. Natomiast dziś rozpoczęliśmy przeniesienie skateparku na zimowe miejsce. Jutro rozpoczniemy rozstawianie lodowiska i band, aby być przygotowanym na nadejście odpowiedniej aury. Ceny korzystania z lodowiska nie zmienią się w stosunku do roku ubiegłego. W miastach, w których lodowisko już ruszyło może być zastosowana jest inna technologia, również zadaszenie obiektu odgrywa kluczową rolę. – informował dyrektor Waldemar Kunicki.

Sylwia Sobótka

Fot. archiwum

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anonim
anonim 27.11.2017, 11:34
I to ma być dyrektor.... Przy -10 dopiero powie ze temperatura odpowiada... Kiedy go wreszcie strąca z tego stołka...

Pozostałe