Dziś jest: 26 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Konkurs ekologiczny dla szkół "Wisła inspiruje"

c_210_150_16777215_01_images_wisa.jpg

Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w XV edycji konkursu ekologicznego „Wisła inspiruje” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego. Tegoroczna edycja nawiązuje do ogólnopolskiej koncepcji ustanowienia roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”.

 

Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, popularyzacja walorów rzeki Wisły oraz obszarów leżących w jej bezpośrednim otoczeniu, wartości przyrodniczych, estetycznych, turystycznych i krajobrazowych oraz rozwój postaw ekologicznych nad Wisłą w harmonii z przyrodą.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.

 

Uczniowie klas I–III szkół podstawowych mają wykonać plakat ekologiczny z hasłem, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - komiks łączący w sobie część plastyczną i tekstową, natomiast uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjaliści klas II i III będą pisać wiersz.

 

Prace należy składać wyłącznie z załączoną kartą zgłoszeniową w terminie od 1 września do 13 października br. (decyduje data stempla pocztowego), do właściwej terenowo Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie bądź bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (tylko w przypadku gdy miejscowość nie jest objęta działaniem delegatury – zgodnie z Regulaminem konkursu).

Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.  

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody, pod numerami telefonów:

(22) 59 79 056 – Ewa Warywoda

(22) 59 79 059  – Milena Marczewska

 

info za mazovia.pl


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094