Dziś jest: 23 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Róża, Apolinary, Filip

Pod koniec września w Płońsku ruszy EKObus!

c_495_318_16777215_01_images_Trasa-EKObus-1.jpg

Na takie informacje czekaliśmy! Sebastian Szczepaniak z Fundacji Pracy Narodów i Inkubatora Talentów przekazał informacje na temat ekologicznego pojazdu, który dzięki zaangażowaniu wielu setek płońszczan udało się wygrać w konkursie LECH Starter.

 

- EKObus dla Płońska jak najbardziej TAK – mówi Sebastian Szczepaniak. - Czekamy na pojazd, ponieważ mieliśmy ponadmiesięczne opóźnienie z podpisaniem umowy z LECH Starter. Nie było również gotowego pojazdu o oczekiwanych parametrach, który moglibyśmy kupić od razu, dlatego fabryka produkuje nowy, w pełnej wersji wyposażenia.

 

Prezes fundacji dodaje:

- Czas kiedy spodziewamy się pojazdu na płońskich drogach to koniec września. Dokładny termin podamy, jak pojazd będzie stał już w siedzibie fundacji. Od uruchomienia EKObus w Płońsku przez pierwszy miesiąc będzie bezpłatny dla osób pełnoletnich (18+), aby każdy mógł się przejechać i wyrazić opinię oraz oczekiwania co do trasy, przystanków i komfortu jazdy. Odnośnie ceny biletów planujemy, aby przejazd jednorazowy kosztował 1,20gr, przejazdy liczone w miesiącach to: 12zł/1m, 30zł/3m, 55zł/6m, 100zł/12m.

 

Bilety będzie można kupić za pośrednictwem telefonu, na stronie internetowej oraz u kierowcy.

 

- Do obsługi płatności wykorzystamy aplikację mobilną do dokonywania płatności przez telefon firmy Billon oparte na technologi block-chain – tłumaczy Sebastian Szczepaniak.  - Bilety będzie można kupić na stronie www.goplonsk.pl (która właśnie powstaje) oraz u kierowcy poprzez aplikację. Każdy, kto będzie miał problem z obsługą aplikacji może liczyć na wsparcie zespołu Fundacji Pracy Narodów.

Sebastian Szczepaniak przekazał mapkę z naniesioną linią miejską dla EKObusu.

 

- Załączamy mapkę miesięcznych darmowych przejazdów po Płońsku, z których można będzie korzystać, zakładając konto na stronie www.goplonsk.pl lub kontaktując się z biurem fundacji drogą mailową lub telefonicznie: 665 691 673.

 

Prezes fundacji zapowiada, że spośród osób, które zarejestrują się na portalu www.goplonsk.pl, w dniu uruchomienia pierwszej linii miejskiej wylosowany zostanie  elektryczny rower.

 

INFO ZA UM PŁOŃSK

 

 


 

Prognoza pogody:   

 

  

 GALERIE:

  

 


 

Redaktor Naczelna:
Sylwia Sobótka

e-mail: s.sobotka@media-polska.pl 

Extra Płońsk - Biuro Reklamy:
ul. Płocka 69, 09-100 Płońsk
Tel. 502 646 312 oraz: 534 902 094